Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

Simdi (Hep) dua vakti

Hani bir büyük sikinti aninda kirilir ya,yüreginizdeki bütün aynalar:Kirilir da hani,kirik aynalarda oynasir hayalleriniz.Ümütleriniz tökezler de hani,tereddütelere düsersiniz ya kimi zaman:Çirpinirsiniz...

Hani çirpinirken uzanacak bir dost eli ararsiniz,fakat bulamazsiniz bir türlü;ve kala kalirsiniz ya hani dertlerinizle basbasa,kimsesiz dostsuz... Ozaman bilin ki Allah kimsesizlerin kimsesidir... Bilin ki Allah dosttur:"Dost isterseniz Allah yeter!"

Hani en soluksuz deminizde hayallerinizin kiyisinda çömelip basiniz ellerinizin arasinda sevginize agit yakarsiniz ya...

Hani çözümsüzlüge,çaresizlige tikanir da uçan kustan teselli arar hale gelirsiniz ya bazen...

Hani yillarinizi verdiginiz yerde soluksuz kalip yillara kurban olursunuz da bir türlü anlasilamamanin hicranina düsersiniz ya...

Hani kuslar sen çigliklarla uçup geçerken üstünüzden bir Zümrüd-ü Anka olup onlarla birlikte uçmak istersiniz ya:Uçmak degil,kendinizden kaçmak...

Hani kendi garipliginizden,yanlizliginizdan kaçmak istedikçe yalnizliginiza,garipliginize saplanirsiniz ya boylu boyunca...

Yalniz degilsiniz:Herkesin ve her seyin bittigi anlar da Allah var!

Öyle biran gelir ki,koca kainatin içinde ufalip zerrelestiginizi idrak edersiniz.Bir yaninizda acziniz,bir yaninizda za'finiz,bir yaninizda fakriniz ve dolu dolu çaresizliginizle bas basa kalirsiniz...

Iste o an insannca iradenin çözüldügü ve insanoglunun kendinde vahmettigi gücün ayaklarina dolastigi andir:O an gerçekten kulluk anidir.

Iradeniz çözülüp kendinizde vahmettiginiz güçler ayaginiza dolandikça derin acizliginizle birlikte kullugunuzu idrak edip Külli irade Sahibi'ne yönelin.

Simdi vakit dua vaktidir:"Duaniz olmasaydi ne ehemmiyetiniz olurdu"buyuran Yaratici'ya iltica vakti...

Bütün kapilarin kapandigini sandiginiz anda dua kapisi ardina kadar açilir önünüze,çarelerin bittigi yerde dua tek çare olarak karsiniza çikar...

www.duavakti.com

Kullugun özü ve rahmet hazinesinin anahtari olan duayi yeniden bizlere hatirlatan bu güzel yazi için Allah razi olsun.

Bu güzel yaziyi okuduktan sonra Senai ve Semine Demircinin "Her Güne Bir Dua" isimli kitabini açtim ve 23 Agustosa denk gelen duayı ve yazıyı okudum.Oradaki yazisi ne güzel denk geldi bu yazina diye düsündüm ve eklemek istedim.

Rabbim simdi Sana yönelen kalbimizi,seytanin ayartan adimlarina ezdirme.Rabbim mazlum bedenlerden akan kanlari,kutsal bir dirilisin damarlarina bosalt.Rabbim yönelislerimizi Sana çevir...

Dua Mevla ile olmaktir.

Hz.Mevl

[navy]Yalniz degilsiniz:Herkesin ve her seyin bittigi anlar da Allah var![/navy]

hic bir zaman yalniz degiliz, haliki mutlak her zaman bizim ile beraber. bu güzel yazilariniz icin tesekkür ederiz.

Biz tesekkürederiz hanci böyle faydali bir site hazirladigin için

Serbest Kürsü

MollaCami.Com