Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

ilahiyatçiyim diye ortaya çikip beyanat verenlere karsi nasil Davranmaliyiz ?

Selamün Aleyküm,

Günümüzde ne yazik ki islam'in ahkami hakkinda ileri geri beyanat veren ilahiyatçi olduGunu söyleyen insanlar var.

isin kötü tarafi halkin derin bilgiye sahip olmayan kesimi bu anlatilanlarla amel etmeye kalkiyor.

Biz bu konuda ne yapabiliriz ? Bu yanlis bilgilendirmeler hakkinda elimizden ne gelir ?

Fikirlerinizi bekliyorum ...

Selametle kalin...

onlarin etkisinde kalmis olan insanlari tanimak gerekiyor öncelikle?

eger bugun onlarin etkisinde ise, az sonra senin, yarin bir baskasinin etkisinde kalabilir. onun icin esen rüzgara göre hareket edenlerden cok kökü topraga degenere su vermek daha sagliklidir diye düsünüyorum. Onlar icin onlarin anlayacagi dil kadar konusmak kafi olur sanirsam

selam sevgi ve dua ile

$er hiç durmadan dört bir koldan mücadele ederken bizim kendi derdimize düsüp gidisata tepkisiz kalmak gibi bir lüksümüz olamaz.

insaallah biz de Hakk (c.c.) yolunda mücadelemize devam edeceGiz.

Rabbül Alemin (c.c.) hepimize güç, kuvvet ve azim versin.

Amin.

islam dini, asr-i saadettn beri bir takim dil uzatmalara, tecavüzlere maruz kalmistir. Kimileri dindar kisveye bürünerek, kimileri de alenen bu tecavüzlerini sürdürmüslerdir. Bununla ilgili yakin geçmisimizde en iyi misal ingiliz casus Lawrens'tir. Bunun hatiratini okuyan bir müslümanin, ne gibi tehlikelerle karsilasabileceGini düsünmesi gerekir. Dini bir kisveye bürünerek orta doGunun bu günlere gelmesine çanak tutan bu kisi, islam dinine yapilan tecavüzlerin en sinsilerinden birisidir. Bu ve bunun gibi hadiselerden, müslümanlari korumak için uyguladiklari tahribati iyi anlatmaliyiz. Özellikle medyanin söhret yaptiGi sözde, din adina ekranlarda sov yapanlarin, insanlarin inancini bozmaya çalistiklarini etrafimizdakilere anlatmaliyiz. Anlattiklarimiza da, kendi etraflarindakilere bunu anlatmalarini telkin etmeliyiz. Bizler, ancak böyle mücadele yapabiliriz. Yoksa bu kisveye sahip insanlarla münakasa yada münazara içine girmemiz ne onlara, ne de bize fayda saGlar.

Orjinal olarak yazan drvs

$er hiç durmadan dört bir koldan mücadele ederken bizim kendi derdimize düsüp gidisata tepkisiz kalmak gibi bir lüksümüz olamaz.

insaallah biz de Hakk (c.c.) yolunda mücadelemize devam edeceGiz.

Rabbül Alemin (c.c.) hepimize güç, kuvvet ve azim versin.

Amin.

Ben kardesime katiliyorum. Öncelikle bu insanlari taniyip onlara göre çözüm önerisi üretmek bizim stratejimiz olmalidir

Kardesler, hidayeti yaratan ancak ALLAHÜ TEALA dir! Bizler üzerimize düsen görevleri iNSAALLAH yapip tesirini RABB

deGerli kardeslerim bizde söyle bir söz vardir her gördüGün sakalliyi deden zan etme diye bende bu sözden yola çikarak önce onlara siz dedenizi taniyin ondan sonra konusun diye cevap verirdim..bazi yerde bazi konularda biliyor olsak da susmasini da bilmeliyiz ve islamiyeti küçük düsürücü her seyden kaçinmaliyiz.tesekkürlerimi sunuyorum......

ARKADAsLAR iSLAM DiNi EKMEL BiR DiNDiR YANi TAMAMLANMisTiR. YÜCE RASUL GEREKLi AÇiKLAMALARi YAPMisTiR. iSLAM ALiMLARi Ki YÜZYiLLAR BOYU BAZi MESELELERi TARTisARAK SONUCA BAGLAMisTiR. siMDi iSE TARTisiLAN MESELELER ÇELiK ZiRHLARLA ÖRÜLMÜsCESiNE KiVVVETLi VE NETTiR. TARTisiLMASi VEYA AKSiNi iDDA SADECE BUNU YAPANLARA ZARAR VERiR. HiÇ Mi HiÇ ENDisE DUYMUYORUM BUNU TARTisAN DA AKSiNi iDDA EDENDE iSLAMi ÇiZGiDEN UZAK OLANLARDiR....EHLi ViCDAN SAHiPLARi KiME UYACAGiNi ZATEN ÇOK iYi BiLMEKTEDiR . ENDisEYE YER YOK BENCE...BU KONUsULAN MESELELER iLK DEGiLDiR SON DA OLMAYACAKTiR. ALLAHiN KORUMASiNDA OLAN BU DiNi KiMSE DEGisTiRME CÜRETiNi GÖSTEREMEZ....

Allah hepinizden razı ve memnun olsun kardeşlerim

selemetle..
güveercin

"Mü'min, kulluk elbisesi günahlarla yıprandığında, onu tövbe iğnesiyle yamayandır. Talihli kişi, tövbesi üzerine ölendir."(H.Ş)

imami rabbani hazretleri buyuruyorlarki ..bir insan islama nasil hizmet edebilirim diye dusunuyorsa islama islami yasayarak en guzel hizmeti yapmis olur buyurmaktadirlar.......degerli kardesim imami rabbani hz ifade buyurduklari gibi biz elimizden gelen gayretle islamin prensiplerine sahip cikalim yasayisimizla bilhassa harama helale dikkat ederek cunku yine imami rabbani hazretleri 2 sey insani helak eder 1- haramdan dogmak 2-haramla buyumek ...ondan sonrada yanlisliklari peygamberimizin ifadesiyle

Ülkeler ve Toplum Kültürü

MollaCami.Com