Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

misyonerlik

Ben amerikaya gitsem elimde kuranla misyonerlik yapsam beni heralde fbi törörist diye hapse atar ama onlarin biz burda misyonerlik yapmalarina izin variyoruz ayiptir

size katiliyorum

mrb imanim zayiflamis durumda bosluk içindeyim hayattan insanlardan okadar uzaGimki yapayalnizim hayatin anlamini bir türlü anliyamiyorum ve bir türlü huzurlu ve mutlu olamiyorum ne yapacaGimi sasirdim..

[B][navy]kardesim hepimiz zaman zaman kendimizi boslukta hissebebiliriz...ama önemli olan bu sikintilari birer imtihan,günahlara kefaret olarak deGerlendirir

BU DA GEÇER YA H

Orjinal olarak yazan elifkalkan

mrb imanim zayiflamis durumda bosluk içindeyim hayattan insanlardan okadar uzaGimki yapayalnizim hayatin anlamini bir türlü anliyamiyorum ve bir türlü huzurlu ve mutlu olamiyorum ne yapacaGimi sasirdim..

Elif kardes yolcu 'unun yazdiklarina ek olarak Allah'a siginip bol bol dua et. Allah kimseyi zor durumda birakmaz. Zamanla geçer insaallah

Orjinal olarak yazan romaligeneral

Ben amerikaya gitsem elimde kuranla misyonerlik yapsam beni heralde fbi törörist diye hapse atar ama onlarin biz burda misyonerlik yapmalarina izin variyoruz ayiptir

Yok oyle sey kardes. Sen hic duymadin mi Amerikada ve Avrupanin cesitli sehirlerinde kiliseleri satin alip camii yapiyorlar..

Yeter ki biz islami guzelce anlatalim ve halimizle de ornek olalim, kimsenin bisey dedigi yok..

Ulkemizdeki misyonerlik calismalarina gelince;

Ben de cok kiziyorum ve yetkililerce onlemler alinmasini istiyorum tabii ki.

Ama bundan once biz insanimizi, genclerimizi saglam yetistirmeliyiz ki hicbir din veyahutta dusunce yaklasamasin onlarin kafalarina ve yureklerine..Oyle degil mi kardesim?

Bakin Murat Daryal Hoca'nin cok guzel tespitleri var bu mevzuda;

Prof. Dr. Ali Murat Daryal ise bu konuda sunlari söylüyor:

Müslümanliktan HiristiyanliGa geçen gençlerin hayatlarini incelemek l

Orjinal olarak yazan elifkalkan

:(

Elif, mutlaka dindar bir arkadasin olsun, ama oyle ozu-sozu bir, ihlasli samimi..

Ve mutlaka, en azindan haftada bir ders vb. gibi bir cemaatin dini toplantilarina katil..

imanini guclendirecek eserler oku..

Halid Ertugrul'un kitaplarini acilen tavsiye edebilrim; Kendini arayan adam mesela

Allah ile konus; Yani cokca dua et hergun..

Rabbim Yar ve yardimcin ola..

Evvela RABBiM kimseyi yalniz ve boslukta birakmasin.Bunlar ALLAH A mahsus.Yazilacak okadar çok sey varki.Ama sikiliyorum daraliyorum ve artik kabimi kirmak geliyor geliyor içimden.Sanki kendi vatanimizda sürgün yasiyoruz.Birakin yurt disini kendi ülkemizde bile misyoner durumundabile deGiliz.DileGim:Bu günlere sebep olanlar için ALLAH in gazabi ahirete kalmasin.Measselam Fiiemanillah.

misyonerliGi biz yapsak öldürürler ama adamlar kizilayda ellerini kollarini sallayarak incil daGitiyorlar

Millete ne diye kiziyorsunuz sayin arkadaslar
onlara o serbestliGi verenler bizler deGil miyiz bu basi bosluk olmasa bu hakaret etmek istemiyorum ALLAHiN müslümanliktan esirgediGi kullar benim ülkemde benden serbest dolasamazdi.
Suçu islam dünyasinda buluyorm .Herkes dinine sahip çiksa böyle mi olurdu he ?

ELiF güzel kardesim ,diger arkadaslarin yazdiklarina samimiyetle katiliyorum.Allahü Teala hazretleri biz dini vazifelerimizi yerine getirmedimiz taktirde helede farz ibadetlerimizde gevseklik gösterdigimiz zamazn bize ic sikintisi müptela edermis ki kulum uyansin yaptigi hattalarin farkina varsin Allahi teala kendi cetin hesaba cekmeden biz kendimizi hesaba cekelim diye.sabah erkenden ezan sesleri ile ibadetlerimize basladigimiz gün , günlük ibadet ve diger dünyalik islerimizi yoluna koydugumuz zaman aksam daha bir huzurlu basimizi yastiga koymuyormuyuz.ayrica ic sikintisi bile günahlarimiza kefaretmis Hazreti Allah ahiret alemine göcmeden bizi tüm günahlarimizdan arindirmaya calisiyor ayagimiza tas bile takilsa basimiz agrisa hep bunlar bu yüzden ALLAHiN RAHMETiNiN TECELLiSi AHiRET ALEMiNDE HESAPDA CEZADA cok cetin cünkü.dünyalik derdin varsa bol dua et Allahü Tealaya sigin.ondan baska kimse derdine sifa olmaz tüm sebebleri yaratan O.La havle ve kuvvete illa billahil aleyyil aziym.yada La ilahe illallah zikrine devam et büyüklerin tavsiyesi.99 derde sifa en kücügü ic sikintisi imis güzel kardesim.tuna ebru

deGerlerine sahip olmayan bir milletiz hakkini aramayan Allah c.c bizi bu zihniyette korumayacak."Allah kendisine karsi sorumluluk bilinci tasyanlari korur" bunda da ölçü kuran ve efendimiz s.a.v in sunnetine uymaktir buda hizmettir insanlara bir seyler anlatabilme cesaretini ve izdirabini cekmektir. bunu cekmiyorsak yaptigimiz laf ebeliGidir. ama yazikki bizlerin oncelikilerimizden sira gelmiyor bunlara. "onlar ayiplayicinin ayiplamasindan korkmazlar" bizler aman birisi bize gerici der soyle der boyle der mantigindayiz iman ettim demek Allah in huzurunda esas durusu bozmamaktir sirf baskalari istiyor diye o durusu bozamazsin... Allah c.c nasil olsa korur mantiginda yasiyorsak musa A.S'a kavminin dediGi gibi "sen git rabbinle beraber savas biz burdayiz kipirdamiyacaz" demekten farki olmayacaktir. Allah c.c "hadi bende varim bu savasinizda" diyebilme idrakini kalplerde hissettirsin selametle... (isteyen kardeslerimizle gumus_yunus@hotmail.com dan ulasabilir ve daha neler yasandigina tanik olup tanik olmaklada kalmayip ben bu savasta varim ama yapmam gereken nedir?diyen. içindeki imani hizmete donusturme cesaretini gosteren kardeslerimizle bulusmak dileGiyle......
hakkinizi helal edin gevezelik ettim........

Misyonerler genelde para, aile sevgisi, küçük mutluluklar üzerinden çalisiyor. en azindan aile sevgisini görememis kimseleri, hayatin akintisi içnde kendini umutsuz hisseden leri seçiyor. bir defa bana da denk geldi; ingilizce gelistireyim derken

hmm. orenilen cok sey var.

doGru söylüyorsunuz kardesim:(

[navy]Afrika'da bir köy Lailaheillallah dedi

Daveti kabul ettiler ve kelime-i tevhid getirdiler. ilk ezan okundu, ilk namaz için saflarla dizildi ve secdeye vardilar. Afrika'da bir köyün isl

Hristiyanlık

MollaCami.Com