Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

ÜMiT

ilkokulda okuyan oGlum, yakin arkadaslarindan birini evimize getirmisti.Ödevleri bittiGinde , küçük misafirimizi konusturmak gayesiyle
-bisikletin var mi ? diye sordum. Tatil yakin biliyorsun.
sorumla fazla ilgilenmemis görünerek:
-annem simdilik yeterli paramiz olmadiGini söyledi, dedi . Heralde daha sonra alabiliriz.
ÇocuGun bu sözleri , durumunun yakinda düzleceGine dair inancini gösteriyordu.Hele hele kullandiGi simdilik ifadesinde , kuvvetli bir teslimiyetin izleri vardi.
Daha sonra ona parkta rasladim. Çimenlerin üzerinde çömelmis vaziyette karincalari seyrediyordu.Beni farkedince yavasça yanina sokuldum ve okula babasiyla gidip gitmediGini sordum .
-babam kaza geçirdiGi için hastanede yatiyor, dedi Okula simdilik yalniz gidiyorum.
Tatile bir hafta kala onu tekrar gördüm .Tertemiz giyinmis , saçlarinida ortadan ayirmisti. Yoksa babani görmeye mi gidiyorsun ? dedim
[royalblue][red]ÇocuGun hafif tebessümden söylediGi sözler , dünyayi yasamaya deGer hale getiren iman nimetinin bütün güzelliGini sergileyerek kulaklarimda yankilandi:
- hastaneye gitmiyorum efendim. Babam öldüGü için onu simdilik göremeyeceGim. [/red] [/royalblue] ( Cüneyt suvari ) hayatin içinden

Hikayeler ve Kissalar

MollaCami.Com