Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

Kurabiye hirsizi

Kadinin biri bir gece havaalaninda bekliyordu.UçaGin kalkmasina daha epeyce zaman vardi.Havaalanindaki dükkandan bir kitap ve bir paket kurabiye alip,kendisine oturacak bir yer buldu.Ne kadar görmezden gelse de yaninda oturan adamin gayet cüretkar bir biçimde aralarinda duran paketten birer birerkurabiye aldiGini gördü.Kurabiye hirsizi yavas yavas kurabiyelerini tüketirken onun gözü kitabi ve saatteydi.Kendi kendine "Kibar bir insan olmasaydim,su adamin gözlerini morartirdim !"diye düsünüyordu.

Kurabiyeye her uzandiGinda , adam da elini uzatiyordu.Sonunda pakette tek bir kurabiye kalinca "Bakalim simdi ne yapacak?"dedi kendi kendine.Adam yüzünde asabi bir gülümsemeyle son kurabiyeye uzandi ve kurabiyeyi ikiye bölerek yarisini kadina uzatti.DiGer yarisini da aGzina atti.Kadin kurabiyeyi admin elinden kapar gibi aldi ve "Aman Allah'im ne cüretkar ve kaba bir adam.Üstelik bir tesekkür bile etmiyor!"

UçaGinin kalkacaGi anons edilince rahat bir nefes aldi.Esyalarini toplayip çikis kapisina yürürken kurabiye hirsizi'na dönüp bakmadi bile...UçaGa binip koltuGuna oturduktan sonra bitmek üzere olan kitabina uzandi.

Çantasina elini uzatinca gözleri saskinlikla açildi. Gözlerinin önünde bir paket kurabiye duruyordu!Çaresizlik içinde "Bunlar benim kurabiyelerim ise ötekiler de onundu ve her bir kurabiyesini benimle paylasti!"diye söylendi.Özür dilemek için çok geç kaldiGini üzüntüyle anladi.Kaba ve cüretkar olan "kurabiye hirsizi"kendisiydi iste...

aslolan niyettir ve hissedilen pismanlik

ellerine saGlik kardesim insanlar hakkinda kesin bir yargiya varmadan önce iyice düsünmek gerekiyo bizler çabucak yargilamayi seviyoruz sanirim :o

Hikayeler ve Kissalar

MollaCami.Com