Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

BANA FiKiR VERiRSENiZ SEViNiRiM

21 YAsiNDAYiM ASKERE GiDiP GiTMEMEKTE KARARSiZiM
ÇÜNKÜ ASKERiYENiN ORTAMiNi BiLiYORSUNU Z
AMA BiR YANDAN VATAN BORCU VE MECBURiYET
GiDERSEM DiNiMDEN UZAKLAsMAKTAN KOKUYORUM
ALLAH CÜMLEMiZi DiNiMiZDE SABiT KiLSiN
ALLAH HiDAYET VE SABiR VERSiN
AMiN.

kardesim er ya da geç gideceksin biran önce git ve gel iman senin kalbindedir sen ibadetini yapmak istiyorsan her sartta yaparsin asil büyük sevapta budur allah yardimcin olur insallah

Nazli kardesimin dediklerine ek olarakta belkide orda insanlarin hidayetine vesile olursunuz.

inanin kardesim Allah kulunu hiç bir zaman darda birakmaz yetrki niyetiniz halis olsun

Orjinal olarak yazan zumer

Nazli kardesimin dediklerine ek olarakta belkide orda insanlarin hidayetine vesile olursunuz.

inanin kardesim Allah kulunu hiç bir zaman darda birakmaz yetrki niyetiniz halis olsun

Evet kardeslerim hakli,Siz yeterki isteyin..Rahman heryerde yardimcinizdir..Yeterki imaniniz kuvvetli olsun..Bu da vatan borcu.Askeriyenin durumu evet malum ama,bu malumiyeti doGuran da yine insanlardir..Kimbilir belki Kalbinizdeki imanla bikaç kisiye isik olursunuz..Hayat ve yasamak bizim için bulunmaz firsattir..Rabbim hayirla degerlendirmeyi nasip etsin insallah...

canim kardesim istisare sunneti seniyedir Allah razi olsun senden bence askerligini ertelemen icin hic bir neden yyok cunku sen hakkin emrine itaat ettigin muddetce Allahu Teala yar ve yardimcin olacaktir unutmaki siz bana bir adim yaklasin ben size kosarak gelirim buyuruyor yer mekan ve zaman onemli degil Rabbim yarin ve yardimcin olsun selametle ;)

senin gibi düsünen biriyle ilk kez karsilasiyorum...bir psikolog olarak diyelim ki; mazeretin pek inandirici gelmedi vaya bu tabir biraz kaba oldu...yaptigina psikoloji de mantiga bürüme derler...bence mazeretini bir kez daha gözden gecir ve gercekten neden gitmek istemedigini veya neden karar veremedigini tekrar düsün...cevabi yani gercek cevabi bulunca zaten bu kararsizlik da veya sorun da her neyse iste o da ortadan kalkar....selametle kardes :-) :-) :-)

Orjinal olarak yazan karainci

21 YAsiNDAYiM ASKERE GiDiP GiTMEMEKTE KARARSiZiM
ÇÜNKÜ ASKERiYENiN ORTAMiNi BiLiYORSUNU Z
AMA BiR YANDAN VATAN BORCU VE MECBURiYET
GiDERSEM DiNiMDEN UZAKLAsMAKTAN KOKUYORUM
ALLAH CÜMLEMiZi DiNiMiZDE SABiT KiLSiN
ALLAH HiDAYET VE SABiR VERSiN
AMiN.

yani öyle bir sey söylüyorsunki sanki askere gidenler dinsiz olarak gerigeliyor...dinden uzaklasmak ne demek herhalde senin imanini kaziyip ,söküp alacak degiller...evet görünüste askeriye biraz dine sok durmus gibi hali var ama dinsizler ,,imansizlar diyarida degil cünki bunu ben kendim ya$adim onlardada (askeriyede) HERYERDE OLDUGU GiBi dinsiz imansiz ateistler var evet ama genelde saylari yok denecek kadar az...geri kalan cogunluk müslüman evlatlari ...bana göre niyetin söylemin ve bahanen askerden kacma gibi bir görüntü veriyor ....

Orjinal olarak yazan hdanisman

senin gibi düsünen biriyle ilk kez karsilasiyorum...bir psikolog olarak diyelim ki; mazeretin pek inandirici gelmedi vaya bu tabir biraz kaba oldu...yaptigina psikoloji de mantiga bürüme derler...bence mazeretini bir kez daha gözden gecir ve gercekten neden gitmek istemedigini veya neden karar veremedigini tekrar düsün...cevabi yani gercek cevabi bulunca zaten bu kararsizlik da veya sorun da her neyse iste o da ortadan kalkar....selametle kardes :-) :-) :-)

Güzel bir tespit :o

HOŞGELDİNİZ (ilk selamlaşma)

MollaCami.Com