Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

Peygamber efendimizi rüyada görmek için

Peygamber efendimizi rüyada görmek için

Peygamberimiz Muhammed aleyhisselami rüyada hakiki sekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapip haramlardan kaçmak ve çok salevat-i serife getirmek lazimdir. Hadis-i serifte buyuruldu ki:

[navy][B](Cuma gecesi iki rekat namaz kilip, her rekatta bir Fatiha, bir

Ben söyle düsünüyorum belki yanlis ama eger bir gün hakedersem Peygamber(a.s.) efendimiz kendi görünür rüyamda. Görmeyi bende çok istiyorum ama nasib artik

Orjinal olarak yazan isra

Ben söyle düsünüyorum belki yanlis ama eger bir gün hakedersem Peygamber(a.s.) efendimiz kendi görünür rüyamda. Görmeyi bende çok istiyorum ama nasib artik

evet. nasip. Biz kamil bir mümin olmaya gayret ettigimizde insaallah bir gün onlari görmekte bizlere nasip olacaktir.

selam sevgi ve dua ile

Orjinal olarak yazan isra

Rasülüllahi Rüyada görmek her mü

insallah bizlerede birgün nasip olur....

isallah bizede nasip olur...

ben bu dediGinizi yaptim. ama göremedim benden olduda eGer biraz sabir ve nefsime hük medebilseydim. görebiliridim ama yapamadim insallah tekrari nasib olur bidaha

Rabbim insallah nasip eder diyorum..görmeyi çok istiyorum..istemekle olmuyor tabiki ..çalismak lazim.saygilar

Rabbim tüm isteyen mü'min kardeslerime nasip etsin insaallah Hz.Peygamber Sallalahu Aleyhi Vesellem'i rüyalarinda görmeyi..

..
Meshur bir kissadir..Sizler de bilirisniz..

Bir mürid,Hz.Peygamber Sallallahu Aleyhi Vesellem'i rüyasinda görmeyi çok istiyormus..Mürsidine sormus:

hocam,Hz.Peygamber Aleyhissalatu Vesselam'i rüyamda göremem için bana ne yapmam gerektiGini söyler misiniz?

Hocasi:
Bu aksam tuzlu yemekler ye ve hiç su içme..Bu sekilde uyu...

Dedinleni aynen yapmis mürid..
Gece rüyasinda "irmaklar,akarsular,nehirler" görmüs..

Sabah uyandiGinda birsey anlamamis.Bu ne demek oluyor?

Mürsidine gidip sormus:
Hocam ben Peygamberimiz SAllalahu Aleyhi Vesellem'i göremedim neden?Ama dediklerinizi aynen yaptim...

PEki ne gördün demis hocasi..
irmaklar,nehirler,akarsular..

NEden?
Çünkü gece uyuduGunda o kadar susamistin ki;"su" dan baska birsey düsünemez olmustun..O an için tek istediGin,ihtiyaç duyduyGun sey,su idi..
Ve bu yüzden de rüyada sürekli sular gördün...

iste eGer bir gün sen de aynen bu suya ihtiyaç duyduyGun gibi,suyu istediGin gibi Hz.Peygamber Salllallahu Aleyhi Vesellem'i görmeyi bu kadar istersen o zaman onu rüyada görebilirsin...

insaallah kardesimde ben görmekten korkuyorum nedenmi?
çünkü rüyadada olsa karsisina layikiyla cikabilecekmiyim ?
ya dünyanin halini sorsa utanmadan cevap vere bilecekmiyim?
onun ogül yüzüne utanmadan bakabilecekmiyim?
bu kadar basit mi rüyadada olsa onun huzuruna çikmak
selam ve duayla kalin ins

Orjinal olarak yazan beyzan

insaallah kardesimde ben görmekten korkuyorum nedenmi?
çünkü rüyadada olsa karsisina layikiyla cikabilecekmiyim ?
ya dünyanin halini sorsa utanmadan cevap vere bilecekmiyim?
onun ogül yüzüne utanmadan bakabilecekmiyim?
selam ve duayla kalin ins

kardesim ayni durum bende de söz konusu..bu konuda tek böyle ben düsünen demek ki ben deGil misim...

Rabbim bizi ona layik ümmet eylesin insaallah..

ALLAH NASiB EDER iNsALLAH

insallah bizlerede birgün nasip olur

insaalah kardeslerim Rabbim hepimize Gülyüzlü nebiyi görmeyi nasip eder...
KABUSTAN BUNALAN RÜYALARiMA,
AY YÜZLÜ SiMANDAN BiR PARÇA DÜsSE,
BiRAK iSTEYENE YALANCi YiLDiZ,
BENiM GECELERiME GÖZLERiN DÜsSE...

ben anasinifi öGretmeniyim....geçenlerde öGrencim rüyasinda görmüs efendimizi...geldi bana anlatti..ben de doyamayip defalarca anlattirdim ona...size de anlatim çok hosuma gitti çünkü..onun dilinden anlatayim:

adapta duruyordum ama neden böyle durduGumu bilmiyordum..ben birini mi göreceGim de böyle duruyorum dedim..o zaman peygamberimiz geldi...''nereye gidiyorsun peygamberimiz'' dedim...eve gidiyorum dedi..ben de gelebilir miyim dedim...gel dedi...üzerinde siyah pardesü (cübbe), basinda da bisey vardi (anlattiGina göre sarik)...gittik gittik gittik...önce aGaçli bir yerdi sonra tas toprak oldu...evin daha uzak mi dedim...evet dedi..ben gideyim o zaman evime dedim...tamam dedi...ondan ayrildim eve geldim...(annesinin yorumu:' 'kizim ayrilinir mi hiç o güzel kisiden..gitseydin nereye gidiyorsa'' oldu )

rüyanin yorumu nedir bilmiyorum ama çok hosuma gitti...

ne güzel

Sağlıklı Yaşam Köşesi

MollaCami.Com