Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

KERBELA

O OYLE BiR VAKA DiRKi ONU SATiRLARA SiGDiRAMAYiZ BEN AZ ÖZETLEYEYiM,HZ HÜSEYiN MEKKEDEN MEDiNEDEN O DOGUP BÜYÜDÜGÜ TOPRAKLARi ÇOK KiSA SÜREDE TERK EDEREK O sEHiT OLACAGi ÇÖLE GELiYOR ÖNCESiNDE DEDESi KAiNATiN EFENDiSi HZ MUHAMMEDi SONRA ANNESi BABASi VE TÜM SAHABiLERi ZiYARET EDEREK TERK EDiYOR.VE ÇÖLE GELDiGiNDE VAHsi VE CANiLER ETRAFiNDA GEZiYORLAR.ÖLDÜRMEK VE LiNÇ ETMEK iÇiN HER TÜRLÜ TEDBiRi ALMisLAR.HZ HÜSEYiN BiR ANDA KARsiSiNDA KAiNATiN EFENDiSi DEDESiNi GÖRÜYOR HÜSEYiN DUR GiTME SENi ÖLDÜRECEKLER sEHiT EDECEKLER VE OLAN O SiRADA OGLU ABiDiNE VE EBUBEKiRE VE HASANA VE ABDULLAHA VE ÖMERE OSMANA OUYOR SONRA SiRA CANiLER HEDEF ALDiGi HZ HÜSEYiNi sEHiT EDYORLAR BÜGÜNKÜ KERBELA DA.MEKANiN CENNET OLSUN YA HZ HÜSEYiN.memis

saol kardesim

bunu ben daha bu sene öGrendim ikinci defa burda gördüm ama çok duygulandim.bi an kendime inanamadim böle bisi olabilirmi diye.ama gerçek bu...

Evet allah razi olsun,bunun ilahisini Abdurrahman önül çikarmiss.. Kerbela albümü..Çook güzel olmus..insan dinlerken gözyaslarini tutamiyo :(( 2 gün boyunca su vermemisler Hz. Hüseyin a.s. ve aileisne....Ve bunu yasamis o mübarek insanlar..Çok aci verici...Eminimi Allah c.c. den bulmuslardir ..Efendimizin torunlarina bunalri yapanlar ::(

O zaman dahi efendimiz torunlarina bunu yapabilen zalimler varsa..

bügün siz düsünün

rabbim muhafaza etsin

evet ; bugün Rabbim yardimcimiz olsun insallah.Ne durumdayiz

Efendimiz (s.a.s) beden olarak bu dünyadan gideli çok kisa bir zaman sonra müslümanlik alemi bu hale gelebiliyorsa herhalde bu günler beklenenden daha iyi? saol kardesim...

VE hz huseyinin mubarek basini kilicina takili olarak getirirler vatanina
bir anda butunmeleklerin gozyasi duser damla damla yeryuzune ama onlar bizler gibi degildir akittiklari yas kan olur uc gun boyunca heryer kipkizil kandir taslarin alti kan nehirler denizler kan gokler aglar hz huseyinimizeCEDDi MUHAMMEDiN TORUNU soyu paki kendi paki olan hz.HUSEYiN (RA)SEFAATiN iNSALLAH UZERiMiZE OLUR

saGol kardes

eyvallah...

;)

;)

asil kotu olan iki adim otede hristiyanlarin yahudilerin dinsizlerin su icmesine izin verirken Hz. Huseyin gibi mubarek insana ve onun ailesine su vermemisler susuzluktan sehit dusmus. Allah bole kullarinin hurmetine bizleri affeylesin. :(

Hikayeler ve Kissalar

MollaCami.Com