Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

Müziksiz ilahi

Selamün aleykum.

Arkadaslar ilk defa www.MollaCami.COM da bir konu açiyorum. :o
Mutlaka sizlerde ben gibi ayni seyleri aramissinizdir.
Allah razi olsun bu siteyi kurup ve bizlere sunanlardan (Hanci kardesimiz Vs.)

*** intenet'de baska müziksiz ilahiler yokmudur?***

Bulan kardeslerimiz teker teker linkleri koyarsa;

Bütün ümmeti Muhammet yararlanir diye düsünüyorum. 8-|

Simdiden Allah hepinizden razi ve memnun olsun insAllah...

Saygi sevgi ve dua ile... Ali-ihsan

Rabbim cümlemizden razi olsun kardesim

güzel bir baslangic acmissiniz. insaallah varsa adreslerini paylasirsaniz cok memnun oluruz

selam sevgi ve dua ile

kesinlikle ilahilerin müzik esliGinde söylenmesine karsiyim ilahilerin diGer müzik parçalarindan bir farki olmali diye düsünüyorum ama ne yazik ki büyük bir çoGunluk bizim gibi düsünmüyor eGer böyle düsünüyor olsalardi kolaylikla müziksiz ilahi bulabilirdik

bencede ayrica bulan varsa haber versin
iyi olur

Allah razi olsun arkadaslar, bende sizler gibi arayip bulamadigimi bu sitede buldugum için, buradayim.
Böyle bir konu açtim, ama göründügüne göre kimseler müziksiz ilahi sunan hiç bir link bulamadi:-|
çok üzgünüm ama Ahir zaman...
Ehli sünnet azala azala bu seviyeye geldik. Allah'in izniyle ufuk açik gelecek parlak insAllah. 5 seneden beri köyümüzde ilahili gerçek dügünler olmaya basladi.

Elhamdulillah, Allah yar ve yardimciniz olsun.(**)

bence de

AsAGiDAKi SiTEDE MÜZiKSiZ iLAHiLER VARDiR.DUYURULUR.

http://www.bizimsahife.org/

indirmede problem varmi rüçhan tan

Allah hepinizden razi ve memnun olsun insAllah...

Selamun aleykum
12 günün geçmesine ragmen, forum kapilarin herkese açik olmasina ragmen.
Yine http://www.mollacami.com/ bir numara oldugunu, ve benzeyemez benzetilemez ve kopyalanamaz.... Bir numaradir ve bir numara kalir. :D sonucuna varmis olduk.
Allahü teala bu siteyi ayakta tutanlardan ve bütün ümmeti muhammetden razi ve memnun olsun.

Sevgi selam ve dua ile ben fakir Ali-ihsan ;( (manevi)

insaallah zaman ile site sayilari artar.

Ali-ihsan belki vardir ama bizim haberimiz yoktur. bilemiyoruz artik. arastirmak lazim

selam sevgi ve dua ile

Bulamayiz kardesim bulamayiz, kolay kolay bulamayiz müziksiz ilahiyi.Sevgili kardeslerim müziksiz bir ortam buldukmuki ilhisini bulalim.Bir sey istendiGi zaman o seyin nerede olabileceGini bilmek gerekir.Bir bakalim çalgi ve müzik nerede bulunmaz.Bu , bu isle uGrasmayan kisilerin bulunduGu ortamlarda bulunmaz.Yani önce ilahinin müziksiz olarzak söylendiGi ve söyleyen insanlari bulmak gerekiyor.
simdi bir düsünelim ilahi nedir?
ilahi dini bir nidadir.Bu nida Allah'a samimiyet ifade etmesi lazim.Bu samimiyet insanin kalbiyle alakalidir.Bu kalp ihlasla dolu ise kendi nidadada yanliz olmak ister.Yani yalin olmak ister.insan kendini nezaman yanliz hissederse o zaman hakka daha yakin olur.Yani kendisini hak'la basbasa hisseder.iste o anda yapilacak dua ve nida ALLAH tarafindan mutlaka deGerlendirilir.Yüce dinimizde çalgili bir namaz, çalgili bir oruç, haç, zekat ve hatta zikir varmidir.Yoktur.Çalgili ve müzikli ibadetler gayrimüslimlerin ibadetlerinde(ayinlerinde) vardir.Cenab'i HAK bizleri benzemekten alikoysun insaallah.Müzikli ve çalgili ortamlarda husu olamaz dolayisiyla oralarda ibadet ederken insanin yalinliGi kalkmis olur.insanin böyle ortamlarda ihlasli ibadet yapabilmesi çok zor olur.Yahu kardeslerim insan kendini neden zora sokarki?Neyse konu çok genisledi.Gelelim bu aradiGimiz husu ortamlarinin nereler olduGuna.Buralarda ihlasli insanlar bulunurlar.Bu insanlar samimiyette birbirleriyle yarisirlar.Buralarda hakiki manada Kur'an okur ve okuturlar.Buralarda Kur'an talebeleri ders okurlar.Bu talebelerin, okutanlari ve okutturanlarin Kur'ana hizmet disinda hiçbir gayeleri yoktur.Yani bunlar hakiki hizmet erbabidirlar.Bunlarin gönül eGlendirecek vakitleri yoktur.Bunlar eGlence, müzik ve çalgi nedir bilmezler.isTE BURALARDA ÇALGi VE MÜZiKSiZ iLAHi BULUNABiLiR.
CENAB'i HAK BURALARA HiZMET EDENLERDEN EYLESiN iNsAALLAH.

birde bunu deneyelim umarim annem beyenir tesekkürler....

arkadaslar güzel bir konu açmissiniz allah cc razi olsun bende çok muzdaribim her sey müzikli olmus insan fitratina uygun olani mutlaka bulacak burada olduGumuz gibi.

Tesekkür ederim, güzel konu için

ismini yazdiGim siteden ilahi indirmek için üyelik ve mesaj uygulamasi yoktur.Esselamü aleyküm...

Müzik ve Ilahiler

MollaCami.Com