Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim

tasavvufi sohbet

Sen ne istiyorsun? O kardesimiz
-Bir büyük raki ver der.
içki satan adam Allah bel..... versin sakalindan utan defol ...bu israr eder
-Sen ne yapacaksin ver

Hocam Hos Geldiniz kandiliniz mübarek olsun epeydir sitemize uGramiyorsunuz Allah Razi olsun

Güzel bir kardesim anlatmisti. Keyfimi getirdiGi için bunu anlatmak isterim. O kardesimin memleketinde asiri alkollü herkesin nefret ettiGi belali bir zat varmis herkesden içki parasi ister geçimini asalak bir sekilde devam ettiirirmis. Bir gün o güzel kardesimiz bununla karsilasir Menzil'e gitmesi için teklif eder. O da su sarti koyar

-Evet ben giderim fakat içkiyi terk etmem.yoldada içkimi isterim gelirken giderken tüm içki masraflari size ait der. Bunlarda kabul ederler. Bir büyük raki alarak Menzil yoluna düserler. Yolu yariladiklarinda içki biter. Adam baGirmaya baslar bir yandanda küfreder benim içkimi alin diye. Vekil olan kardesim mola verdikleri yerde iner. Bir Tekel bayisine varir. Büyük raki ister tekelci hayretler içerisinde kalarak

-Sen ne istiyorsun? O kardesimiz
-Bir büyük raki ver der.
içki satan adam Allah Be..... versin sakalindan utan defol ...bu israr eder
-Sen ne yapacaksin ver

Adam içkiyi gazete kaGiodina sarar posete koyarak etrafina bakinir kimsenin olmadiGini görerek

-Al sunu defol der...

Getirirler içkiyi verirler. Sarhos içe içe Menzil'e gelir. Seyda Hz. leri rahmetli disardadir. Kafile durur herkes iner elini ziyaret eder. iki kisi sarhosun kollarina girerek Seyda Hz. lerinin huzuruna doGru götürürler sarhos bir yandan baGirir elinde yarim sise raki vardir

-Ben içerim arkadas beni kimse bu içkiden alikoyamaz.

Ve mübareGin huzurunda dururlar sarhos baGirmaya devam eder.

-Hocam bu sahtekarlar bana içme diyorlar. Ben vallahi içerim sen ne diyorsun der. Mübarek

Tabi ki içeceksin sen buna para veriyorsun der. Sarhos yanindakilere dönerek

-Gördünüz mü? Bana iç diyor ben içeerim kimse bana mani olamaz diyerek arabaya doGru yürür. Bir yandanda baGimaktadir

- Ben içerim ben içerim arabanin arka kapisindan ayaGini atar Seyda Hz. leri onu seyretmektedir. Tekrar Seydaya döner elinde rakiyi götererek
-Ben bunu içerim.der mübarek basini sallayarak
- içersin içersin der...Sarhos bir içkiye bakar bir Seydaya bakar bir kaç dakika böyle bir içkiye bir Seydaya bakma devam eder sonunda içkiyi yere çarparak
- içmeyeceGim der. Mübarek sofilere der ki
- Bunu götürün asaGida biraz yatsin kendine gelince Abdest aldirip getirin ve Hamd olsun tövbesini yapti bir dahada içki içmedi...

Benim dikkatimi çeken mesele suydu. Bir Allah dostu nasil olurda Allah'in haram kildiGi içkiye iç diyebilirdi. Sonra naciz aklimla su yorumda bulundum. Seyda hz. leri iç derken kendisini atese atmisti. Bir kul için atese atilmaya razi oldu Allah c.c dostunun hatirina o sarhostan içki pisliGini alip Tövbesini kabul buyurdu.

Bir de kendi basimdan geçen olayi anlatayim.

Bir kis günü kafile yapip Menzil'e gitmistik havalar çok soGuktu. Menzil'e ikindinle vasil olduk. Aksam olunca tövbemizi yaptik. Bizden baska kafile yoktu. Yatsi namazina müteakip adaplarimizi yapip yatacaktik. Yol yorgunuyduk. 18 saatlik yoldan gelmistik. KoGustan haber geldi arkadaslardan birisi hastalanmis. Yanina vardim kivraniyordu. Ne yapacaGimizi sasirdik. Seyda hz leri henüz hane-i saadete gitmemisti. Yanina vardim

-Kurban hastamiz var. Ne yapalim dedim

- Hemen geri dönün emrini verdi. Adiyaman'a geldik. Doktor

- Apandisti patlamak üzere acil ameliyat gerekli dedi.

Hemen çarsiya gidip Eczaneden serumlarini ilaçlarini aldik. Tekrar hastaneye döndüGümüzde. Arkadas

Ben ameliyat olmayacaGim dedi. Doktor

Bir kaç saat sonra isin biter ameliyat olmazsan dedi.Arkadas olmamakta israrliydi. Biz kendisine ne kadar ikaz etmissek ameliyat yaptiramadik. Korka korka yola koyulduk. Memleketimize geldik.
AsaGi yukari 20 sene oldu. Arkadas hala ameliyat olacak. Esas burada önemli olan bizim geri dönmemiz. O gece Menzil'e müthis kar yaGmis. Ve bir hafta yollar tikanmis. içimizde memurlar vardi. Anladik ki bu seyda hz lerinin bir kerameti idi..

Devam edecek ..

Tüm Haklari Saklidir.
Kaynak belirtilmek suretiyle yayinlanabilir.
www.menzil.net

Bu yorumu yazan arkadaşa sesleniyorum,
İlkin bu şekilde içki bıraktırma tövbe ettirme (el öptürerek) bunlar Dinimizde yoktur. Tasavvufta da yoktur. Olsa idi Rasulü Ekrem yapardı. 3 merhalede ayeti celile ile yasaklandı içki. Bunun yerine Rasulü Ekrem el öptürüp tövbe ettirir hatta Ebu cehili bile tövbe ettirebilirdi. Neden biliyormusunuz? Bu adamlar Cinniler ile kalbi celbiye yapıyorlar. Yani bir nevi büyü.Bizim buralarda da tövbeye gidip içkiyi bırakanlar çok oldu ammma ne hikmetse en fazla 7 ay dayananı gördüm. Ha arada bi gidenler başlamdı çünkü mankurtlaştılar bu celbi kalbi ile.
Bu sebeble Rasulümüz böyle şeyleri yapmamıştır. dinimizde ve tassavufta da yoktur. Anlattıklarınız tasavvuf erbabı değildir. Hamide wallahi billahi değildir. vesselam

" Ya Rabbi! Senin Kahhar ismini seviyorum " Abdulkahir Hackerullah

Hikayeler ve Kissalar

MollaCami.Com