Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim


RUHUL FURKAN TEFSIRI

Mahmud Ustaosmanoglunun hazirlamis oldugu Ruhun Furkan tefsirinin okunmasini herkese tavsiye ederim.Ayrica Mahmud efendi hakkinda merak ettiklerinizi ihvanlarin bulusma noktasi olan www. ihvanforum.net sitesinde bulabilirsiniz...

verdiginiz adres icin ve kitap bilgisi icin tesekkür ederiz kardesim.

selam sevgi ve dua ile

Bu tefsirden herhangi bir ayetin tefsirini örnek olarak kopyalamak mümkün mü acaba? Ben de merak ettim simdi... Önceki tefsirlerden farki ne acaba?

Bende bu tefsiri çok merak ediyorum bir kaç kisi banada tavsiye etmisti Ismi kulaga çok hos geliyor RUHUL FURKAN almayi düsündüm bir ara ama önce bir göz atmakta fayda var

bismillahirrahmanirrahim.

ebu huzeyfe hakkinda inat ile husni zan etmeye devam edecegiz gerçekden

arzu edersen ruhul furkan tefsirini alabilirsin..

ama sende vardir eminim.elh bugune kadar ehli sünnet alimlerinin kaleme almis oldugu pek çok tefsirden ve de eserden ayetlerin kelimelerin mana verildikden sonra basda nuzul sebeleri olmak üzere bilgiler verilmekde akabinde mutasavviflarin eserlerinden ayetler ile ilgili olarak isari manalarina yer verilmekde.tabi bu arada pek çok fikhi itikadi meselere yer verilmekde sapik firkalara yine cevaplar verilmekdedir.

bu sapik firkalardan bir taneside kendileri selef-i salihin olarak adlandiran selefiler yani harici takimi vahhabilerdir.bunlarin en büyük düsmanligi tarikat-i aliyeye olup önderleri olarak ibn-i teymiyeyi seçmislerdir. lakin ibn-i teymiyye bunlardan daha insaflidir..mesela onun mecmuul fetava 10/752 meshur talebesi ibnu kayyimin medaricu' s salikin 3/18 -19 adli eserlerinde muhabet makamlarini ve de hakiki sevginin beyani hakkinda çok latif ibarelerini bulabilirsin.elh.bu arada 12.cild çikmisdir..

Hüsn-ü zan etmek her zaman iyidir. Hüsn-ü zan eden asla yanilmaz.

Selam ve Dua ile...

Allah razi olsun..

sende hakkimizda et insallah..

muhabbetlerim ile..

Ruhul-furkan yerine (Ruhul. Beyan) tefsiri anlayanlar icin bir HARIKA.

esselamu aleykum
kardesim tabiiki ruhul beyan da güzel bir tefsir fakat önemine binaen en güzel ve esi olmayan bir tefsir varsa o da ruhul furkandir bunda tartismaya mahal yok
ruhul furkan tefsirinin manevi alemde Efeendimiz sav.'in emri ile ve herkelimesinin onun izni ile yazildigini biliyor muydunuz?
bilmeyenler önemini ona göre düsünsünler ve karar versinler
vesselam..

Cok kitap okuduk Ehli Sünnet alimlerinin yaninda hazir olsa kayda alinmaz, kayip olsa bulunmaz..

Zemane "alimlerinin" hepsi bu iddia ile kitap yaziyor.. Her önüne gelen "Resulullah'tan icazet aldim" deyip kitap yazarsa, olan kitaplari kücümserse sonumuz nice olur.. Herkes "Üstadim yazdi, ser'i nas'tir" edasiyla hareket ediyor.. O bunu saymiyor, bu onu saymiyor.. Ama ne gariptir ki hepsi özel bir izinle yazilmis..

Said-i Nursi Hazretleri'nin eserleri de böyledir.. Bu durumda Risale-i Nur her önceki kitaptan efdaldir.. Ruhul-Furkan da böyledir.. Bu durumda Ruhul-Furkan da her önceki kitaptan efdaldir.. Angut'un külliyati da böyleymis, bu durumda onunki de "Nurun Ala Nur" sirriyla yazildigi icin her önceki eserden efdaldir.. Yani elini sallasan "Resulullah'in emriyle" yazilmis ve önce gelen eserlere (tabiri caizse) BES ceken bir esere carpiyor..

Bu sayilan eserlerin hepsi icin gecerlidir ki; ehli sünnet ulemasinin eserleri yaninda degerli hic yoktur.. Lüzumsuzdur.. Fuzulidir.. Bunca eser varken cikip yeni bir eserle mensuplarini taasuba sürüklemek cahilce bir hareketten ibarettir.. Bunu acikca müsahede ediyoruz.. At gözlügü sahiplerinin boyu kadar..

Imam-i Rabbani (k.s.) Hazretleri dahi gerekli herseyin ehli sünnet ulemasi tarafindan yazilmis oldugunu bildirir ve onlarin eserlerini okumanin kafi olacagina dikkat ceker..

Simdi, bunu bu cahillere söyleyince "Bizim büyügümüz ondan da izin aldi" gibi bir tavir sergileyip "O olsaydi, o da yazardi; bugün yasasaydi madalya takardi" imasiyla safsatalarda bulunuyorlar.. Ne acidir halleri.. Ne yaziktir bunlara..

Oysa büyük ulemanin eserleri yaninda, basta dedigimiz gibi, bu yazilmis olan eserler HAZIR olsa kayda alinmaz.. KAYIP olsa bulunmaz.. Aranmaz..

Allahu teala ehli sünnet müslümanlarini, lüzumlu tüm bilgileri islemis olan ehli sünnet alimlerinin eserlerinden ve yollarindan ayirmasin.. Amin..

Selam ve dua ile..

sevgil arkadaslarim RUHUL-FURKAN' i bulabileceGim veya yayinevinin adresi olanlar yazarsa sevinirim.
Ramazan-i serifiniz Mübarek Olsun.

HENNÜZ BiLMEDiGiMiZ BU SiTE iSMiNi VERDiGiN iÇiN ALLAH RAZi OLSUN KARDEsiM

SAYiN ARKADAsiM iKAMETiNiZi BiLMiYORUM AMA iSTANBULDA iSENiZ RUHUL FURKAN TEFSiRiNiN MERKEZi iSTANBUL- FATiH - ÇARsAMBA DiR ORDA YASiN KiTABEViNDE TÜM CiLTLERi MEVCUTTUR YADA ANKARADA HACiBAYRAM DAN TEMiN EDEBiLiRSiNiZ BiLDiGiM KADARi iLE 12.CiLT ÇiKTi CENABi ALLAH TAMAMLAMAYi NASiB EDER iNsALLAH.

müslüman kardeşim yazında sapık fırkalar yazmışsın ibni teymiyyeninde adını vermişsin peki sana soruyorum bu kişilerin sapık olduğu hususunda kesin bir bilgin varmı bu kişilerin kitaplarını özelliklede tefsirlerini okudunmu hiç veya neden sapık diyorsun sebebin nedir sapık demendeki sebebin her ne ise bu sebebini bizzat kendin araştırdınmı lütfen rica ediyorum allah rızası için bizzat samimi ve tarafsız bir kalp ile bu kişileri bir araştır eğer gerçekten dediğin gibi sapık kişiler ise sözüm yok ama yok eğer sapık değillerde gerçekten allah ve resulünün yolunda ilerleyen ve o uğurda canlarını feda eden ve insanlara faydalı olabilmek için hayatlarını ilim yoluna adayan kişilerse ? lütfen bizzat kendin araştır ama ona buna sorarak değil gerek kendi kitaplarından ve gerekse internetten allah'a emanet ol allah yar ve yardımcımız olsun cümlemize hidayet nasip etsin inşallah

selamünaleyküm arkadaşlar.RUHUL FURKAN TEFSİRİ EHL-İ SÜNNET KALELERİNDEN BİR KALEDİR. ORAYA SIĞINAN ALLAH IN C.C. İZNİ İLE KURTULUR. NEREDEYSE BÜTÜN TEFSİR GÖZDEN GEÇİRİLİP ONDAN SONRA YAZILIYOR. MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİ K.S. BU TEFSİRİ ÜMMET-İ MUHAMMEDİ S.A.V. İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. İLİM ERBABININ MUTLAKA ALIP OKUMASINI TAVSİYE EDERİM. 14. CİLTTE ÇIKTI ELHAMDÜLİLLAH. 15. CİLT BASKIDA VE 16. TE HAZIRLANIYOR ELHAMDÜLİLLAH. ALIN OKUYUN. NE KADAR DA İLİM DOLU ANLAYACAKSINIZ.
VESSELAM.

Senin gibi Her üren kelb'e taş atsaydık yeryüzünde taş kalmazdı.. Hatta sana taş atmak taşa hakarettir!!! Sayın 'kendini bilmez'... imam- i Rabbani gerekli beyanlar yazılmış diyebilir.. Ama onun yaşadığı asrın anlayış ve sorunları ile bu asır bir değil!! O asır için ve o asrın manevi yaralarına uygun merhemler yeterlidir.. Ama bu asra, bu asrın materyalist, maddeperest insanlarına gerekli cevaplar.. Ve fen ve felsefeden gelen şübheleri önlemek ve asrın anlayışa uygun eserler telif etmek bu asrın alimlerinin vazifesidir. 300 500 sene önceki eserler tam manasiyla bu zamanın yaralarına merhem olamaz!! Ağızın torba değilki büzelim.!! Konus sen, yarın mahşerde de konuşursun..


Kitap Tavsiye ve Analizleri

MollaCami.Com