Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim


O r a d a y d ı m !

ÇOK HAKLISINIZ BEN DE BAHSETTİİNİZ ŞEKİDE DAVRANMAYA GAYRET EDİYPRUM CENAB-I HAK GAYRETLERİMİZİ BOŞA ÇIKARMASIN İNŞ.
FAKAT ÜZÜNTÜ VE KEDER HAD SAFADA...

ADIGÜZEL

Değerli kardeşim Nisa;

Görüyoruz ki, yıllar öncesinden Ziya Paşamızın,

"Onlar ki verir lâf ile dünyaya nizâmât
Bin türlü teseyyüb bulunur hânelerinde
"

dediği ve senin de güzel bir alıntıyla işaret ettiğin gibi, bu işler lafla olmuyor. İcraatınla ortaya koyacaksın kimliğini... Yine Paşamızın dediği üzere,

"Âyinenesi iiştir kişinin lâfa bakılmaz"

Keza herkesle kavga ederek bir yere varılamayacağı gibi, yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir ülkede halis Müslümanları hariç tutarak toplumun diğer kesimleriyle kuracağın diyalogla da sağlıklı neticeler elde edemezsin. Hem de ne dünyada ne de ahirette...

Rabbim, ömür sermayesi bitmeden fırsatları ganimet bilerek değerlendirmeyi cümlemize nasip ve müyesser kılsın. Dümdüz yol olan cadde-i şeriat-ı garra-i Ahmediyye'den yan vollara, çıkmaz sokaklara saptırmasın.

Selam ve dualarımla...

BAŞTA ŞUNU BELİRTEYİM 03/NİSAN/2007 TARİHE KARAGÜN OLARAK GEÇMİŞTİR. EVET HOCAM ORADAYDIM DEMİŞSİN BELKİ SEN CİSMEN BEDENEN ORADAYDIN BELKİ İTİLDİN KAKILDIN BELKİDE JOPLANDIN MUTLAKA BİBER GAZINDAN ETKİLENDİN ALLAH C.C. O GÖRDÜĞÜN ZULMÜN KARŞILIĞINDA SANA MUTLAKA ECİR VERECEKTİR O ZULMÜ REVA GÖREN ZALİMLER İSE MUTLAKA CEZASINI ÇEKECEKTİR. HOCAM ORADA SADECE SİZLER YOKTUNUZ MİLYONLARCA HATTA MİLYARLARCA MÜSLÜMAN YÜREĞİYLE ORADAYDI RUHANİYET VE SAYISI BELİRSİZ MELAİKE-İ KİRAM ORADAYDI HEPSİ ŞAHİT OLDULAR ASRIMIZIN TEKNOLOJİK İMKÂNLARIYLA BÜTÜN DÜNYANIN DA İZLEME VE ŞAHİT OLMA İMKÂNI VARDI ŞAHİTLENDİRİLEN GÜNAHLARIN AFFI ŞEHADET EDENLERİNDE ŞAHİTLİĞİNİ GERİ ALMASI GİBİ BİR ŞARTA BAĞLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK NE KADRA MÜMKÜN OLDUĞUNU HESAP ETMEK Bİ HAYLİ ZOR. İLAHİ ADALET NE ZAMAN TECELLİ EDER BELLİ OLMAZ BELKİ DÜNYADA KISMEN BİR CEZA GÖREBİLİRLER BELKİDE ALLAH C.C. TAMAMINI AHİRETE BIRAKIR BİR ÇOK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ BUNUN CEZASININ NASIL OLACAĞINI MERAKLA BEKLEMEKTEDİR AMA BU BEKLEME BOŞ ÇIKABİLİR BU BİZLERDE BUNUN CEZASIZ KALDIĞI YADA KALACAĞI YADA YAPILANIN DOĞRU OLDUĞU DÜŞÜNCESİNİ AKLIMIZA GETİRMEZ. ORADAKİ ENKAZIN ALTINDA KALN KURANI KERİM HER HARF-İ ŞERİFİNİN FERYADI ÇIĞLIĞI ARŞ-U ALÂYI SALLAMIŞTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM MUTLAKA KARŞILIĞINI BULACAKTIR BU ÇIĞLIKLAR ÇOK SÖYLENECEK SÖZ VAR AMA BAZI ŞEYLERİ SÖYLEMEMEK SÖYLEMEKTEN HAYIRLIDIR SADECE VE SADECE KURAN-I KERİMİN SAHİBİ DE KURAN KURSUNUN SAHİBİ DE HAZRETİ ALLAHTIR BİZİM NE SÖYLEYECEĞİMİZ ÖNEMLİ DEĞİLDİR SAHİBİNDEN GELECEK CEVABI BEKLEMEKTEN BAŞKA BİŞEY YAPMAYA GEREK YOK. SELAMETLE EN EMİNE EMANET OLUN

Bugüne kadar bu tür olaylar her dönemde yaşandı ve yaşanmaya da devam edecek. Cenab-ı Hakk bir kulunu cezalandırmak isterse ondan önce “haya” duygusunu kaldırırmış. Rabbinden haya eden böyle bir müesseseye nasıl el uzatabilir?
Bizlere düşen hayır dua etmek,Peygamberimiz de öyle yapmıştı kendisini taşlayanlara.
Aşk ve şevkimiz bütün bu olanlar karşısında kuvvet buldu,daha da kuvvetlenecek….
Orada bulunup tüm olumsuzluklara göğüs geren İslam ordusunun güzel neferlerinden,konuyu tüm incelikleriyle izah eden Halis hocamdan,yorumlarıyla katkıda bulunan siz değerli kardeşlerimden Allah razı olsun..

“Evlatlarım! Bu yol Allah’ın yolu,Rasülullah’ın yolu,ashabının yoludur. Bu yol sıkıntılarla doludur. Bu yolda yürürken ayağımıza diken batmazsa biz bu yolumuzdan şüphe ederiz.”

Değerli kardeşlerim HİLMİTUNABOYLU ve F-GONCA;

Samimi ilginiz ve kıymetli değerlendirmelerinizle yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim. Rabbim cümlenizden râzı olsun.

Sağlık-afiyet üzere hayırlı-bereketli ömürler ve dareynde saadetler niyaz ederim Hz. Mevla'dan...

Ama merak etmeyin; biz topyekün insanlığı düşündüğümüz için... hatta daha doğru bir ifadeyle şefkat ve merhameti canlı-camit bütün mevcudata şamil olan İki Cihan Serveri’nin (s.a.v.) varisi olan zatın yolunu takip etmeye gayret ettiğimiz için sizin de iyiliğiniz düşündük… ve tedrisata ara vermemek için gerekeni yaptık. Mevla-yı zû'l-Celâl'in verdiği imkânlarla hepsini de bir yerlere yerleştirdik. O yüzden topyekün bir bela ve musibete maruz kalmayalım, kurunun yanında yaş da yanmasın, diye...

Hocam iyiliğini düşündüğünüz insanlar keşke bunu anlayabilseler, bunu idrak edebilseler, tv.lerde görüntüleri gözyaşlarıyla izledik,
Mevlam bu gibi görüntüleri bir daha yaşatmasın...
Hizmet için koşturan tüm kardeşlerimizede Cenab-ı Hak kolaylıklar verip bu hizmet yolundan bizleri ve neslimizi ayırmasın..
selametle..

Sevgili s.faruk kardeşim;

Biz beddua eden değil, hayır-dua eden, karşısındakilerin kahrını değil hidayetini isteyen bir Peygamberin (s.a.v.) ümmeti ve O'nun Vârisi'nin (k.s.) evlatlarıyız. Öyleyse, yüz yıl sonra da olsa -hiç değilse- bunların sulbünden gelebilecek hayırlı nesiller için hidayetlerini istemek durumundayız. Bakarsın gelecek nesiller daha müdrik ve daha şuurlu olurlar.

Evet üzüldük, hem de çok çok çok üzüldük! Sıkıntı ve ıztıraplara maruz kaldık; ama bu durum bize, o güzel hasletimizi unutturmamalı... Sabır çanağımızı taşırıp yanlışa sevketmemeli... Biz, gene biz olarak mahiyetimizi muhafaza etmeliyiz. Yoksa diğerlerinden farkımız ne olur ki!

Rabbim, kabil-i hidayet olan herkese hidayetini lûtfetsin. Kimsenin cehenneme girmesinden bir başkasına fayda gelmez. Asıl fayda; bizim elimizle, dilimizle, kalbimizle yapacağımız hizmetler vesilesiyle insanların hidayete kavuşmalarıdır. Bu husustaki hadis-i kudsi'yi ve hadis-i şerifi tekrarlamamıza zannederim gerek yoktur.

Selam ve hayır-dualarımla...

Ve minallâhi't-tevfîk...

BİZLERİN AYAĞINA TAŞ KOYANLAR ZAN ETMESİNLERKİ MUVAFFAK OLACAKLAR.RABBİMİZİN VADİDİR ALLAH NURUNU KIYAMETE KADAR TAMAMLAYACAKTIR.(İNNALLAHE LA TUHLİFÜL MİİAD)

BU YOLDA BAYILANA KADAR HİZMET ETMELİ
HAYIR KAFİ DEĞİL HASTAOLANA KADAR HİZMET ETMELİ
HAYIR ODA KAFİ DEĞİL ÖLENE KADAR BU YOLDA HİZMET EDERSEK BELKİ BİR DERECE KAFİ.

Evet sevgili kardeşim TUNAHANHAKAN;

Dünyada ve Türkiye’de devam eden ve kıyamet sabahına kadar da devam edecek olan Kur'an hizmeti-hizmetleri, elbette ki hiçbir engel tanımayacak. Onun muhafızı bizzat Cenab-ı Hak.

"Aman Müslümanlık unutulup münkarız olmasın. Ehl-i Sünnet ve'l Cemaat ruh ve akidesi sönüp, Müslüman çocukları bu meş'aleden mahrum kalmasın." diyerek bu hizmetleri başlatan Sahib-i Zaman (k.s.), irtihal-i dâr-ı beka eyledikten sonra da "evlatları" eliyle -himmetleri berdevam olarak- bu hizmetlerin süreceği müjdesini veriyordu.

Bununla birlikte zaman olmuş, insanların-cemiyetin duyarsızlıkları, sistemin engelleri karşısında verdiği büyük mücadeleye rağmen, aşağıdaki cümlelerle endişelerini de dile getirmişlerdir.

"İşçi, personel adı altında okutmaya çalıştıklarıma zaman oldu vali maaşı kadar para verdim, yine de okumadılar. Hatta parayı alıp kaçanlar oldu. Bir ara acaba Allâh'ın ilmini okuyacak insanlar bulamayacak mıyım diye ye'se düştüm. Bütün gayretimi kendi kızlarımı okutmaya verdim. Düşünüyordum ki onlar Allah'ın dinini, ilmini öğrenirlerse, hiç değilse kendi çocuklarını okutup yetiştirirler de bu hizmetler ilâ yevmi'l-kıyam devam eder."

Ama bugün gelinen noktayı görüyor ve hep birlikte yaşıyoruz işte... Allâh'ın yardımı, Rasûlü'nün şefaati, Vârisi'nin himmet ve tevecühleriyle Kur'an hizmetleri çepeçevre dünyayı kuşatmıştır. Allâh'ın izniyle yeryüzünde İslâm'dan haberdar olmayan insan kalmayacak, Kelime-i Şehadet'in nuru en ücra köşelere kadar ulaşacaktır. Bunda şüphemiz yok.

Bu yolun, bu hizmetlerin başı olan Sıddîk-ı Ekber (r.a.), Rasûlüllah Efendimiz (s.a.v.) kendisine, "Lâ tahzen innallâhe meanâ"... (Üzlüme-korkma Allah bizimledir) dedikten sonra, ne ölümden evvel ne ölüm anında ne de ölümden sonra (kabirde) üzüntü-keder çekmemiştir. Binaenaleyh Onun yolunda yürüyen, Onu takip eden hakiki varisleri ve müntesipleri de bu nimete mazhardırlar.

Rabbim, son nefesimiz dahil iman-ı kamil üzere yoluna hizmetten ayırmasın.

es-Selâmü alâ meni't-tebea'l-hüdâ...

HOCAM ALLAH RAZİ OLSUN. TUNAHANHAKAN KARDEŞE VERDİĞİNİZ CEVAP BİLE TEK BAŞINA ÇOK ŞEY ANLATIYOR ANLAYANA.. BEN SİTEYE BUGÜN ÜYE OLDUM BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA SIRF MESAJ YAZABİLMEK İÇİN..
ELLERİNİZ DET GÖRMESİN.. HERKESE SELAM VE SEVGİLER..

Allah cümlemizden râzı olsun sevgili kardeşim kocabiyikf... Rabbim, dinine hizmet yolundaki bütün engelleri bertaraf etsin. Daima yâr ve yardımcımız olsun.

Site üyeliğin de hayırlı-uğurlu olsun.

Mukabil sevlam ve sevgiler...

gercekten çok öneml br mevzuyu hatırlattın bizlere... izinde olduğumuz zaatlar bile neredeyse okutacak cocuk bulamamktan korkmuş.. insanlık bu hale gelmiş şimdi zaman zaman bizde benzeri durumları görünce ümitsizliğe düşüyoruz halbuki düşmememk lazım gayretimizde bir eksilme değil çoğalmayla devam etmeliyiz diye düşünüyorum... halis hocama teşekkürler..

SEVBAN kardeşim bilmukabele teşekkürler... Düşünce ve değerlendirmelerinde yüzde yüz haklısın. Önümüzde bu kadar net ve canlı örneklerimiz varken ümitsizliğe yer olmadığı açık. Rabbim şevk ve heyecanımız, sa'y u gayretimizi arttırsın. Rızasına muvafık muvaffakiyetler ihsan eylesin.

Selam ve dualarımla...

sayın hocam siteyi ve sizin yazılarınızı dikkatle izlemekteyim.. ve gercekten hem site olarak hem sizin kişisel çalışmalarınızı beğenerek okumaktayım..teşekkür ederim..
Allah razi olsun..

kardeşlerim bizler bu gafillerin ayıblarının üzerinde daha fazla durmayıb yolumuzun büyüklüğünü daha iyi anlayıb hz. allahdan ,son nefezimize kadar ve son nefesimiz dahil k.amil iman ile fani hayattan baki olan hayata intikal etmeyi cümlemize nasib eylesin


Blog Paylaşımları

MollaCami.Com