Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim


O r a d a y d ı m !

Değerli kardeşlerim ESRA.CİGDEM ve ALANYA SULTANI... İlginize teşekkür ediyorum... Rabbim cümlemizi rıza hattının dışına taşırmasın, gadabını mucip ve muktezi hallerden ırak tutsun.

Selam ve dualarımla...

sevgili kardeşim tayy dlinden düşürmeyenler bir kazma vurdular gönlümüze mübarek olsun

Benim böyle bir olaydan haberim yoktu.Halis bey sayenizde öğrendim teşekkürler.Allah yar ve yardımcımız olsun

Sevgil hudai ve berrincabuk;

İlginiz ve paylaşımınız için teşekkürler... Allah râzı olsun.

Selam ve dua ile...

HALİSECE KARDEŞİM ELLERİN DİLLERİN DERT GÖRMESİN.. GAFİLLERİ HAİNLERİ NE GÜZEL ANLATMIŞSIN TIPKI KARİKATÜRLERİNİ ÇİZER GİBİ.. O GÜN ORADA DEĞİLDİK AMA ORADAYMIŞ GİBİ BİZE BU HEYECANI YAŞATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. ALLAH RAZİ OLSUN. BU SİTEYİ DE ZAMAN ZAMAN GÖRÜYORDUM FAKAT ÜYE DEĞİLDİM. BU ATEŞİNİZE BİR DAMLA SU DÖKEBİLMEK TESELLİ PARÇASI OLABİLMEK İÇİN ÜYE OLDUM. ALLAH CC YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

Teşekkür ederim değerli kardeşim... Rabbim cümlemizin yâr ve yardımcısı olsun.

Silam ve dualarımla...

TV VE İNTERNETTEN TEKRARINI İZLEDİKÇE DEHŞETE DÜŞTÜM SANKİ.AMA KORKMAYIN
KORKMAYIN RESMİ YERLERDE DE ÇALIŞANLARCA MALUMLARIDIR.MÜCADE
LE HERYERDE YAPILIYOR İNANIN.YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR DİYE
BAŞIMIZA MUSALLAT OLANLARDAN KURTULMAMIZ YAKIN OLUR İNŞAALLAH.
CESARET VE METANETİNİZİ HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEYİN.

ALLAH'A EMANET OLUN.

Sevgili bal.mer;

Hamdolsun korkacak, telaş edecek, tedirginliğe sebep olacak farklı bir durum yok. Tarihteki benzerlerinin tekerrüründen ibaret. Bu kadar geniş bir alanda, dünyanın hemen her yerinde devam eden hizmetlerin, zaman zaman bazı sıkıntıları olacak elbette... Herkes kendi vazifesini yapacak! Yapacak ki mukadder olan yerini istihkak edebilsin.

İzzet; Allah, Rasûlü ve mü'minler içindir. Münafıklar bunun şuurunda olmasalar da...

Güzel yorum ve değerlendirmelerinle yaptığın katkıların için teşekkürler...

Selam ve dualarımla...

bu hadiseyi ilk defa sitenizde gördüm ve gerçekten kanım dondu. hala kendimce haklı sebepler bulmaya çalışıyorum ,başka güçlerin bunda parmağı olduğunu düşünüyorum ama bir kuran kursu yıkmanın (bu yıkma kelimesini söylemeyi kendime bile yakıştıramazken) hiç bir geçerli mazereti olamayacağını da biliyorum.. sizlerin yorumlarınıza da hak vermemek elde değil. demek ki gerçekten uyutulmuşuz milletçe. allaha sığınmaktan, bizleri doğru yolda olan insanlarla aynı safta eylemesi için dua etmekten başka da elimden birşey gelmiyor vesselam .. allaha emanet olunuz.. :(

evet cok güzel kelimeler cok güzel yazılar yazılmış diyecek söz yok gibi..halisece kardeşimiz söylenecek herşeyi söylemiş zaten.halisece kardeşimizin dediği gibi bizler dua edebiliriz ancak beddua değil.hani hasani harkani hazretleri birgün bir dere kenarında talebelerine ders okutuyorlar. o sırada derenin icerisinde kayıkla yüzen kendini bilmez bir kac sarhoş bağırıp naralar atıp,talebelerin dikkatini dağıtıyorlar.talebeler kızıyorlar ne bu densizlik diye o kadar yukseliyorki naraları adeta ders yapılmaz bir hale varıyor ortalık talebelerde o nisbette kızgınlar hocam bırakın bizleride şu densizlere hadlerini bildirelim diyorlar bakınız hasani harkani hazretleri ne güzel cevap veriyor" hayır onlara mudahale etmeyin "Allahım şu kayıkta ki gencler seni bilmiyor onlara sen hidayetler nasip et onları sen cennet ehli kıl "diye niyaz ve ilticada bulunuyorlar.tam o sırada işte tam o anda kayıktakiler kıyıya yaklaşıp hocam bizlerde sizin talebeniz olmak istiyoruz deyip derse iştirak ediyorlar. ne buyuk saadet değilmi .bizlerde inş dua edeceğiz Rabbim hidayeti kamileler ihsan etsin hidayete kabil değilse helakını nasip etsin selam duam ve sevgilerimle..

SONSUZLUK88 ve KIVILCIM kardeşlerim;

İlginiz, katkılarınız ve ıztırabımızı paylaşmanız için çok çok teşekkürler... Allah râzı olsun.

Silsile-i Sâdât-ı Nakşibendiye-i Müceddidin kolunun 6. halkasını teşkil eden o büyük zat Ebu'l-Hasan el-Harakani (k.s.) hazretlerinin ve sair varis-i Rasûl zavatın Sevgili Peygamberimize (s.a.v.) tebean yaptığı gibi, biz de insanlığın hidayetini isteriz elbette. Bedduadan uzak durur, divan şairimiz Nâbi'nin dediği gibi,

Yıkanlar hâtır-ı nâşâdımı Yârabbi şâd olsun
Benim çün nâmurâd olsun diyenler bermurâd olsun


deriz.

Rabbim cümlemizi hidayet-i kamileden ayırmasın... Son nefesimiz dahil.

Rabbim biranevvel hatalarını anlama kaabiliyetini kendilerine ihsan etsin

Sevgili Nusret;

Çok öfkelendiğin belli.

Ama en azından Rasûlüllah Efendimizin (s.a.v.) ve başta Hz. Üstazımız olmak üzere diğer varisi bulunan Silsile-i Sâdâtımızın (k.esrarahüm) "raûf" ve "rahîm" sıfatlarına yaraşır, onların ilticalarına yakışır bir tarzda olmamız, herhalde bizim için daha münasiptir.

Ne diyordu Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), Taif ziyareti dönüşü o hazin münacatı karşısında Hz. Cebrail'in gelip,

- “Yâ Muhammed! Allah’ın selamı var, eğer istersen Dağlar Meleği'ne emredeyim, şu dağı Taiflilerin başına geçirsin!” sözlerine mukabil, hiç tereddüt etmeden,

- “Hayır! Bu insanların neslinden yüz yıl sonra bile bir mü'min gelecekse, böyle bir şeyin olmasını istemem!”

Bu ve benzeri örnekler, insanların dirilişi, imanlarının-âhiretlerinin kısacası ebedi hayatlarının kurtulması adına onlarla münasebetin devamını, daima onların hayrını istemenin gereğini anlatan eşsiz misallerdir bizim için.

Binaenaleyh bize, insanların hidayetini istemek yönünde hareket etmek yakışır ve yaraşır. Çünkü bizim Peygamberimiz ve Onun varisi olan pîranımız böyle davranmış. Bizim aksi yönde hareket etmemiz tebaiyetimize münafi olur.

Selam ve muhabbetler...

Evet hocam kesinlikle bende aynı fikirdeyim, dikkat ederseniz ilk önce ıslah olmaları için duada bulundum.Eğer ıslah olmaları mümkün değilse diye sözlerimin devamını getirdim.Temennimiz biranevvel ıslah olup hatalarını telafi etmeleridir.

Sevgili NUSRET;

Dikkat edersen Rasûlüllüh Efendimiz (s.a.v.), "Allah'ım, kavmimi ıslah et" demiyor; "Allah'ım, kavmimi hidayet et" diye ilticada bulunuyor. Bilmen lazım, "ıslah" sopayla olur, "hidayet"se meccanen...

Madem o yüce Rasûl'ün (s.a.v.) ümmetiyiz, onun varisinin evlatlarıyız onların sünnetine riayet etmeye gayret edeceğiz. Öyle değil mi?

Selam ve dualarımla...


Blog Paylaşımları

MollaCami.Com