Bölümler | Kategoriler | Konular | Kitaplar | İletişim


Ey dava ve gönül dostları

İnsan,ne garib bir varlık.
Bir yanda sanki hiç ölmeyecekmiş,yaptıklarının ve yapmadıklarının hesabını sanki hiç vermeyecekmiş gibi hayat sürenler...
Ansızın gelecek olan ölüm,sanki kendi semtine dahi uğramayacak...
Yaradanını ve yaradılış gayesini unutmuş,Cenab-ı Hakka kulluğu terketmiş;mala,mülke,makam ve mevkiye kul olmuş.
Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya çalışmakta ama hemen ölecek gibi ahirete çalışmamakta.

Böylesine bir aymazlık ve vurdum duymazlık içerisinde.
Diğer yanda ise Allah-ü zül-celale kulluğunu müdrik,Fahr-i Kainat Efendimize ümmet olma nimetinin şuurunda,her an ölüme hazırlıklı,ama dünyadan da nasibini unutmayan,hayatının her safhasını Allah(CC) ve Rasül-ü zi-şan'ı nasıl razı edeceği düşüncesi üzere tanzim eden,'Helalin hesabı,haramın ise azabı vardır'düsturunu ilke edinen,baki olan ahıret hayatını,fani dünyaya feda etmeyen,kendisinin ve aile-i efradının boğazından haram lokma geçirmemeye gayret eden,malının ve bedeninin zekatını hakkıyla veren,i'la-yı kelimetillah davasının yılmaz neferi,kelamullahı ıbadullaha öğretme,nur-u ilahiyi ümmeti Muhammede aşılama hizmetinin muhlis bir hizmetkarı olan insan...
Davasına pamuk ipliğiyle değil can-ı gönülden bağlı.Hz. Musa(AS) halkını fir'avnın şerrinden kurtarmak üzere alıp Kızıldeniz'e vardığında imanında ve sadakatinde zaafiyeti olanlar denizde boğulacakları zehabına kapılmışlar ve ' ne yapıyor bu?

Bile bile bizi boğulmaya götürüyor. Boğulup helak olmaktansa fir'avna sığınır da canımızı kurtarırız' diyerek davalarından cayarak fir'avna rucu etmişlerdi.

fakat sadakatleri kavi olanlar'biz her halükarda bu zata tabiyiz.İcab ederse arkasından denize de gireriz.
Bize düşen itaattir.'demek suretiyle bağlılıklarını ve teslimiyetlerini teyid ettiler.Böylece dünya ve ahiret saadet ve selametine nail oldular,ancak diğerleri hem dünya hem de ahıretlerini perişan ve zayi ettiler.

mevlam şüpheye bile düşürmesin..

İşte böyle bir teslimiyet ve sadakat sahibi insan...
Rabbim bizleri bu üç aylar hürmetine hakiki dava erlerinden kılsın inşaalah.

****AMİN***ellerinize sağlık

Her şey çok güzel ifade edilmiş, elinize sağlık.

Allah razı olsun. Harika anlatımınız şuanda tabiri caizse Fravna sarılma hevesinde olan ve içinde şüphe barındıran insanlara güzel bir cevap olmuş. Rabbim bizleri davasına pamuk ipliğiyle değil can-ı gönülden bağlı olan kullarından eylesin inşallah.

selam ve muhabbetle
güvercin

ALLAH RAZI OLSUN
İKİ CİHANDA MESRUR EYLESİN

Allah razi olsun Adıdagüzel Ahiretimizi imar etmeyi mevla nasip etsin inş
اللهم بارك لنا رجب و شعبان و بلغنا رمضان

Allah razı olsun Adıdagüzel kardeşim. Ellerinize sağlık. çok güzel bir paylaşım. sanırım bugün sinirler biraz gergin olduğu için paylaşımlar ve yorumlar sanki birilerine cevap veriliyormuş gibi görünüyor. Allahın izniyle yarın bu gerginlik kalkar.eğer biz bir kusur işleyip kardeşlerimizin kalplerini kırdıysak hakkınızı helal edin. bizim hakkımızda burdaki bütün kardeşlerimize helal olsun.
selametle

Kimsesiz hiç kimse yok her kimsenin var kimsesi
Kimsesiz kaldım yetiş ey klimsesizler kimsesi.

Allah razı olsun Adıdagüzel çok hoş ve ders çıkarmamız gereken bir paylaşım olmuş.ellerine sağlık. Günümüze kıyaslarsak ders çıkarılması gerekn durumlar çok.GÜVERCİN24 kardeşim yorumunuz çok güzel.Allah cümlemizin kalbine göre versin...

BiziM MuhabbetimiZ Ne KalP İlediR,Ne De AkıL İle...OluR Ya KalP DuruR,AkıL İse UnutuR!
BiziM MuhabbetimiZ RuhumuZ İlediR;O Ne DuruR,Ne De UnutuR!ÇünkÜ EbedidiR...

Allah yar ve yardımcımız olsun, kardeşlerimiz ölüm anında ımanlı, hesabı kolay ve sıratı göz açıp kapatmadan geçenlerden eylesin... Buluşma yerimiz cennet ve Allahü tealanın cemalını görme şerefi verilenlerden olmayı nasip eylesin insAllah. Amin Amin Amin.

Agaçtan düşen kuru yaprak bile Allah'ın izniyle düşer.

Teşekkür ederiz adıdagüzel kardeşim.

hz.Mevlamız davamızda bizleri daimi eylesin.Her şerde bir hayır vardır.Bu şer görünendede bizim bilemediğimiz ne hayırlar vardır kimbilir.Allah'ın izniyle bekleyip görelim.

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Yüce mevlamız her şeyin şu üç aylar hürmetine her işimizi gücümüzü hayırda daim kılsın Yüce Allahımız hepinizden razı ve men-mnun olsun...

amin kardeşlerim bu dava ve hizmetlere bağlılığınız bizleri oldukça mesrur ediyor.hepinizden mevlam razı olsun

kardeşim hicret uzun bir aradan sonra burdan ayrılmanın zor olduğunu görerek ve sizler gibi samimi kardeşlerimin olduğunu düşünerek ufakda olsa katılımda bulunmadan edemiyorum. mevlam şu son durumdan dan dolayı sizler gibi kardeşlerimizin bağlılıklarını duymak ve görmekten fazlası ile müteessir olmaktayız.mutluluk duymaktayız.mevlam cümlemizin muini olsun.

HZ. Allah'a sonsuz şükürler olsun ki bizlere elimiz yüreğimiz titremeden, gözümüzü kırpmadan itaat edebilme nimetini nasip eyledi.
Ne büyük nimete nail etti bizleri.
Son nefes dahil mahrum etmesin inşallah...
Mevla görelim neyler...

Amin kardeşim çok güzel dua etmişsiniz MEvlam yorulana kadar değil,bayılana kadar da değil ölene kadar,son nefes dahil bu yolda hizmet edebilmeyi cümlemize nasib etsin..

**Sevgi Gül gibidir,Yusuf'a Benzer,Onu Koklamaya Bir Yakup İster,Sevgiyi Allah Korur,Kula Yetmez,Gönülde Oldumu Söze Gerekmez..!!!!******

çok güzel olmuş teşekkürler


Serbest Kürsü

MollaCami.Com